Prater Vídeň | Zábavní park Vídeň

viden-bg-header-title.png
     
         
 
 

Zábavní park Prater

 

Prater – název  původně věnovaný největšímu vídeňskému zelenému parku, dnes pojmenovává nejpozoruhodnější zábavní park v celé Evropě. Prater je jakousi obdobou pražské Matějské pouti, ovšem ve zcela jiném měřítku. Prater nabízí nespočet atrakcí, které člověku berou dech.

Prater leží na břehu Dunaje v blízkosti metra Pratestern na červené lince U1, metrem 5 minut od hlavní turistické stanice Stephenplatz. Jednalo se  původně o rozlehlý zalesněný park, založený Josefem II. v roce 1766, který zastával funkci císařské lovecké obory. Byla zde založena 5 km dlouhá Hlavní alej, která protínala celý park a sloužila k projížďkám  šlechty. To byl také důvod k výstavbě zámečku Canevale, který můžete navštívit na jejím samém konci.

Dnes je to místo, kde obyvatelé Vídně relaxují a sportují, a samozřejmě je to jedna z nejoblíbenějších zábavních atrakcí města. Pokud máte pocit, že se v tomto parku můžete ztratit, tak se není čeho bát. Davy mladých nadšenců Vám hned u metra ukáží tu správnou cestu přímo do centra zábavy.

Prater je otevřený od 15. března do 31. října od deseti hodin do  jedné hodiny ranní. Velmi potěšující je vstup zdarma do celého areálu. Platíte pouze za vámi vybrané atrakce, jejichž ceny se pohybují od 1 € do 10 € dle typu atrakce. Samozřejmostí je nespočet občerstvení, restaurací a také různých suvenýrů. Hned za hlavní branou berou návštěvníci útokem obchod s kouzelnickými hračkami a šprýmovinkami. Dále na ně čeká mnoho neuvěřitelných atrakcí od heren, střelnic, kasin, přes různé houpačky, vodní tobogány, autodráhy a domy hrůzy, až po adrenalinová otáčidla, vystřelovače apod.

          

Foto 2 - Miguel Diaz

Hlavním symbolem zábavního centra, ale i celé Vídně, je Obří kolo (Riesenrad). To bylo postaveno v roce 1897 na počest Františka Josefa, ale již také opravováno po poválečných poškozeních. Kolo dominuje svými neuvěřitelnými 61 metry a 15 kabinkami, které nabízejí unikátní výhled na celou Vídeň. Jeho velmi pomalé otáčení poskytuje opravdu dlouhý zážitek. Lístek se pohybuje od 3,50 € pro děti až po 8,50 € pro dospělé.

Celý park je jakýsi labyrint, který nabízí až 250 různých stanovišť. Pro méně odvážné je tu mnoho klasických atrakcích, které známe např. z domácí Matějské pouti. Kasina, střelnice, řetízkové kolotoče, autíčka, menší autodráhy pro děti, různé druhy houpaček, strašidelné domy či vození na ponících. Avšak pro otrlejší je zde velký výběr nejrůznějších spíše děsivých atrakcí, které návštěvníkům přináší opravdový adrenalinový zážitek. Až se někdy člověk diví, za co vše lidé platí. Můžete sebou nechat házet na speciálních otáčidlech, vyzkoušet si megaskluzavky, nechat se vystřelit osmdesátikilometrovou rychlostí nahoru a nazpět po hlavě dolu, protočit své tělo gravitací, nechat si přitom smáčet vlasy, zkusit volný pád či neuvěřitelnou rychlost moderních autodráh.

Jednou z oblíbených atrakcí je např. Boomerang horská dráha, která vás dostanete do výšky 37 metrů rychlostí přes 85 km/h. Nebo často navštěvovaný řetízkový kolotoč, který svou výškou nabízí exkluzivnější a více adrenalinový výhled na Vídeň než klasické Obří kolo. Pokud tedy chcete strávit opravdu zajímavý a záživný den ve Vídni, tak neváhejte navštívit toto zábavní centrum, které nenadchne pouze děti, ale i vás samotné.

Celý arel je volně přistupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, od ledna do prosince. Neplatí se žádné vstupné. Provozní doba atrakcí je různá a liší se i v závislosti na počasí. Za každou atrakci se platí zvlášť. Více informací naleznete na oficiálních stránkách.

Objednejte si nejvýhodnější ubytování ve Vídni!

 

Nejoblíbenější zájezdy do Vídně

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti Vienna

Aktualizováno 13/03/2016 01:00většinou zamračenovětšinou zamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje