Počasí Vídeň | Teploty Vídeň

viden-bg-header-title.png
     
 
 

Počasí ve Vídni

 

Počasí ve Vídni není nijak odlišné od našeho typicky středozemního. Tuhé zimy, krásná jara a podzimy či horká léta nabízejí ideální podmínky pro různé činnosti při navštívení tohoto města. Ideálním časem pro prohlídku centra je jaro či podzim, kdy už nejsou ulice Vídně tolik přeplněné turisty, jako tomu bývá v létě. Samozřejmě i zimní a letní období nabízejí něco extra. Mohou to být např. předvánoční trhy či letní odpočinek u řeky.

Last minute zájezdy do Vídně

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Průměrné teploty ve Vídni

 

Zdroj: weatherspark.com

V grafu můžete vidět celoroční průměrné nejvyšší (červená) a nejnižší (modrá) teploty v Londýně během roku. Průměrná teplota v Londýně se během roku většinou pohybuje mezi -3 °C a 26 °C a jen výjimečně se dostane pod -10 °C nebo přes 31 °C.

 Jaro ve Vídni

Podnebí Vídně je v podstatě totožené s tím v ČR a během celého roku se liší jen málo. Dubnové teploty se pohybují v průměru kolem 14 °C, při slunečných dnech až do 17 °C. Mnozí tvrdí, že právě na jaře je Vídeň nejkrásnější.

 Léto v Londýně

Ačkoli vám kdekdo řekne, že léto ve Vídní nabízí příjemné teploty a mnoho slunečního svitu, pravdou je, že stejně jako u nás mohou být letní dny až nepříjemně horké. Pokud však nejste milovníci polárních mrazů, nemůžou vás zdejší teploty překvapit. Teploty se zde občas přehoupnou přes 30 °C, většinou však narazíte na hodnoty kolem 25 °C. Jako v jiných ročních obdobích, i v létě se ve Vídni můžete dočkat několika přeháněk či bouřek, proto nezapomeňte deštník.

 Podzim v Londýně

I podzimní počasí se nijak zvlášť neliší od toho českého. Teploty se od září do prosince snižují a již od začátku podzimu můžete narazit na ranní teploty pod nulou. Stejně tak můžete mít štěstí a užít se nádherný slunečný den. Tak či tak vám podzim nabídne překrásné barvy a unikátní atmosféru.

 Zima v Londýně

Od prosince do února se teploty ve Vídni opět příliš neodlišují od teplot v českých městech. Mohou dosáhnout nejvyšších průměrných hodnot až 7 °C, nejnižších málo pod bodem mrazu. Nejvíce sněhu mají ve Vídni zpravidla v prosinci, v posledních letech však tohle nemusí být pravdou, prosinec může propršet a v únoru zažijete kalamitu.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Vienna

Aktualizováno 13/03/2016 01:00většinou zamračenovětšinou zamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje